سرای پدری

سرای پدری

سرای پدری

سرای پدری در محیطی آرام و دلنشین در محله سرچشمه، شهرستان خوش آب و هوای خوانسار واقع شده است. این ساختمان شامل دو بخش است یکی ساختمان قدیمی بازسازی شده و دیگری ساختمانی که در دوره معاصر بنا گردیده است. این هتل در بخش تازه ساخت با هفت بوتیک آپارتمان و در قسمت قدیمی با 3 اتاق، پذیرای مهمانان می‌باشد. از ویژگی‌های خاص این هتل، معماری منحصر به فرد آن است که توسط، طراحان و بناکنندگان زاو طراحی و اجرا گردیده است. این بنا در سال 1390 رتبه سوم جایزه معمار در بخش ساختمان‌های عمومی را کسب نموده و کاندید شده برای مسابقه آقا خان، در سال 2013 نیز بوده است،که تمامی نشانی از معماری متمایز ، با کیفیت بالای ساخت در این هتل است. از دیگر وجه تمایزات این بنا ، رابطه مسالمت آمیز آن با شهر و همسایگی، محیط طبیعی، عوارض زمین و بنا و حیاط قدیمی موجود در محوطه هتل است. به گونه‌ای که گویشی امروزی از ساختمان‌های قدیمی خوانسار است و با ایجاد دید به طبیعت خوانسار حال و هوای زندگی در خوانسار را می‌توان با اقامت در این هتل تجربه نمود.

مهمانسرای جهانگرد

1024px-Khansar-22bhsqخوانسار علاوه بر مکان های دیدنی و گردشگری طبیعی و تاریخی بسیار از باغ های انبوه نیز پوشیده شده است ، به گونه ای که اگر از بلندی های اطراف به شهر نگاه کنیم جز مواردی اندک ساختمان و سازه ای مشاهده نمی کنیم و شهر را پوشیده از درخت میبینیم .

رستوران, اینترنت بیسیم, دستگاه کارت خوان, تاکسی سرویس, خشکشویی, پارکینگ, گشت تفریحی, صندوق امانات, لابی
یکی از مواردی که چشم هر بیننده ای را در خوانسار به خود خیره می کند ، کوچه باغ های زیبا و رویایی خوانسار است . کوچه باغ هایی که با دیوارهای خشتی در بیرون و درختان سر به فلک کشیده ای که ارتفاع آنها چند برابر دیوارهاست ، خودنمایی می کند.وجود درختان با قدمت زیاد و تنوع رنگی که در بین برگ های این درختان وجود دارد ، جلوه های بصری زیبایی را در این دالان ها ایجاد می کند .

آدرس: میدان 22بهمن

 

آدرس: میدان 22بهمن

هتل زاگرس خوانسار

icon11هتل زاگرس یکی از زیباترین هتل‌های 3 ستاره استان اصفهان  در منطقه‌ای خوش آب و هوا درشمال غرب استان اصفهان  و در پارک سرچشمه  واقع شده است‌ . موقعیت مکانی اين هتل نسبت به ،  مرکز شهر و مرکز خرید  را آسان نموده است‌ . این هتل دارای 80 باب اتاق مشتمل بر 18 اتاق دو نفره و سه نفره ‌، 12 اتاق سوئیت 2خوابه نرمال  ،20 سوئیت 1خوابه نرمال و2سوئیت رویال با امکانات تهویه مطبوع ‌، حمام‌، کانال‌های تلویزیونی‌، ، امکان دسترسی به اینترنت از داخل اتاق برای میهمان در صورت داشتن کامپیوتر شخصی‌ را فراهم کرده است.  همچنين اين هتل شامل خدمات ۲۴ ساعته اتاق‌ و سیستم پیشرفته کنترلی میباشد.

اتاق های هتل زاگرس

اتاق های این مجموعه با امکانات رفاهی شامل سیستم حرارتی و برودتی مرکزی – تلوزیون با امکان دریافت شبکه های داخلی و 2 کانال 24 ساعته پخش فیلم – مینی بار و روم سرویس همچنین چشم انداز زیبا از شهر و کوهستان ، محیطی آرام و خاطره انگیز را برای شما به وجود می آورد.

 


 

سالن های جشن هتل زاگرس

سالن های پذیرایی مردانه و زنانه با ظرفیت 1000 نفر با امکاناتی شامل اتاق عقداختصاصی و سیستم های صوتی ، تصویری و نور پردازی پیشرفته همچنین سیستم تهویه حرارتی و برودتی مرکزی ، آماده پذیرایی از جشنها و مراسم بیاد ماندنی شما می باشد.

سالن همایش هتل زاگرس

سالن چند منظوره هتل با ظرفیت 600 نفر با امکاناتی شامل سیستم صوتی و تصویری پیشرفته همچنین سیستم تهویه برودتی و حرارتی مرکزی آماده برپایی همایش ها و سمینارها در بخشهای مختلف دولتی و خصوصی می باشد.

رستوران اصلی

رستوران فضای باز

کافی شاپ

مجموعه سرگرمی

لاندری

دیگر امکانات هتل زاگرس

پارکینگ سرپوشیده اختصاصی هتل به ظرفیت 60 اتومبیل و پارکینگ محوطه باز به ظرفیت 40 اتومبیل ، 3 دستگاه آسانسور ، کافی نت و اینترنت وایرلس همچنین فروشگاه سوغات ، آسایش و آرامش خاطر شما میهمان گرامی را فراهم می آورد.

پیشینه تاریخی

IMG_8059-525x350تاریخچه شهرستان خوانسار به قبل از اسلام می‌رسد وجود آثاری از آتشکده تیر و معبدی بنام هیکل در کوه تیر در حوالی روستای تیدجان و سنگ قبری به خط پهلوی در روستای قودجان دلیلی بر این مدعاست. مدارکی که از سابقه تاریخی خوانسار در دست است تاریخ مهاجرت دسته‌ای از اقوام یهود  به خوانسار و سرگذشت آنها است که به زمان سلطنت کوروش کبیر می‌رسد.

این شهرستان دارای یک بخش مرکزی و سه دهستان به نام‌های چشمه سار، کوهسار و گلسار و دارای ۱۸ روستا می‌باشد. میزان کل اراضی شهرستان خوانسار شامل زمینهای زراعی و باغی ۹۰۰۰ هکتار می‌باشد که از این سطح ۶۳۰۰ هکتار زیر کشت محصولات زراعی و ۲۷۰۰ هکتارباغ است. عمده محصولات زراعی شامل گندم، جو، علوفه، سیب زمینی، حبوبات وعمده محصولات باغی شامل انگور، گردو، بادام، آلو وسایر هسته دارها است. منابع آبی شهرستان شامل ۲۲۳رشته قنات(۸۵ رشته عمومی و ۱۳۸ رشته خصوصی)، ۴۸۰ دهنه چشمه، ۱۶۱ حلقه چاه می‌باشد.

درباره خوانسار

نام خوانسار به صورت‌های کانسار، کانیسار، خنسار، خونسار و در نهایت خوانسار بوده که به معنی چشمه‌سار است. خوان به معنای چشمه و سار پسوند نشان دهنده کثرت است. در گذشته به علت کثرت چشمه‌های موجود در این منطقه این نامگذاری صورت گرفته است خان، خانی و خُن در فارسی به معنی چشمه است.

تاریخچه شهرستان خوانسار به پیش از اسلام می‌رسد وجود آثاری از آتشکده تیر و معبدی بنام هیکل در کوه تیر در حوالی روستای تیدجان و سنگ قبری به خط پهلوی در روستای قودجان دلیلی بر این مدعاست. مدارکی که از سابقه تاریخی خوانسار در دست است تاریخ مهاجرت دسته‌ای از اقوام یهود به خوانسار و سرگذشت آنها است که به زمان سلطنت کوروش کبیر می‌رسد.

این شهرستان دارای یک بخش مرکزی و سه دهستان به نام‌های چشمه سار، کوهسار و گلسار و دارای ۱۸ روستا می‌باشد. میزان کل اراضی شهرستان خوانسار شامل زمینهای زراعی و باغی ۹۰۰۰ هکتار می‌باشد که از این سطح ۶۳۰۰ هکتار زیر کشت محصولات زراعی و ۲۷۰۰ هکتارباغ است. عمده محصولات زراعی شامل گندم، جو، علوفه، سیب زمینی، حبوبات و عمده محصولات باغی شامل انگور، گردو، بادام، آلو و سایر هسته دارها است. منابع آبی شهرستان شامل ۲۲۳رشته قنات (۸۵ رشته عمومی و ۱۳۸ رشته خصوصی)، ۴۸۰ دهنه چشمه، ۱۶۱ حلقه چاه می‌باشد.

IMG_8059-525x350وفور چشمه‌ها در دره خوانسار عامل پیدایش این سکونتگاه به صورت روستایی کوچک و سپس تکامل و گسترش آن در ادوار مختلف بوده است. در قدیم در اطراف شهر چشمه های زیادی وجود داشته است . قسمت علیای رودخانه خوانسار از یک طرف و از سویی دیگر گسترش شهر با جهتی جنوبی ـ شمالی به موازات رودخانه نیز بیانگر اهمیت و نقش منابع آب در توسعه و تکامل شهر خوانسار می باشد. محل اولیه شهر خوانسار تا حدود چهارصد سال قبل در بخش جنوبی دره خوانسار قرار داشته که اکنون تبدیل به مراتع و باغات گشته است . از جمله علل جایگزینی شهر در محل فعلی امکان دسترسی بیشتر به آب رودخانه خوانسار و چشمه های واقع در شمال شهر به ویژه سرچشمه بوده است. استفاده بیشتر از رودخانه و چشمه های پر آبی همچون چشمه های پیر ، کرکخان، شترخان و مرزنگوش شرایط مساعد را جهت رشد و توسعه بیشتر مهیا ساخته اند . به استناد آمار موجود تقریباً 6000 نفر از جمعیت 40 هزار نفری این شهرستان در بخش کشاورزی و دامداری و دامپروری و حدود 4200 نفر در بخش خدمات و 600 نفر در بخش صنعت مشغول به کار می‌باشند . محصولات اصلی به ترتیب سطح کشت عبارتند از : گندم، جو، علوفه ، سیب زمینی و حبوبات و محصولات باغی شامل : انگور، گردو، بادام و زردآلو می‌باشد. این شهرستان در زمینه تولید عسل سابقه طولانی دارد و در حال حاضر با تعداد بالغ بر 32000 کلنی زنبورعسل سالیانه بیش از 350 تن عسل تولید و به شهرهای دیگر و حتی به خارج از کشور صادر می‌نماید .

گروه غذایی جواهری

گروه غذایی جواهری با هدف حضور مستمر و موثر در تولید و عرضه بهینه فرآورده حلواشکری محصولات خود را با بسته بندی های متنوع و کیفیتی ممتاز و متمایز به بازار عرضه نموده است .گروه غذایی جواهری با بیش از نیم قرن سابقه در تولید و بسته بندی عسل در سال 1379 پس از بررسی نیاز مشتریان با هدف گسترش فعالیت شرکت در زمینه تولید و توزیع مواد غذایی برای اولین بار در استان اصفهان تولید حلواشکری بصورت سنتی را سرلوحه کار خود قرار داد و تا سال 1380 با احداث سالن و خرید تجهیزات لازم، حلوا شکری را بصورت صنعتی تولید نمود و همچنین با خرید پیشرفته ترین ماشین آلات این محصول را به صورت کاملا مکانیزه و بهداشتی تولید نمود.گروه غذایی جواهری مفتخر است دو نوع محصول با نامهای کرم کنجد ساده و کرم کنجد شکلاتی را در وزن ها و بسته بندی های مختلف تولید و به بازار عرضه نماید. این محصول طی سالیان گذشته از طریق واردات در کشور عرضه می گردید که در سالهای اخیر تنها شرکتهای معدودی توانایی تولید آن را با چنین کیفیتی دارا میباشند و اکنون نیز مفتخر به اعتماد و استقبال مصرف کنندگان میباشد.

دفتر فروش
ـــــــــــــــــــ
02144607868
سامانه پیامک
ـــــــــــــــــ
1000037124