معاون وزیر نیرو در خوانسار خبر داد برخورداری بیش از ۵۷ هزار روستا از نعمت برق

عاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: بیش از ۵۷ هزار روستا از نعمت برق برخودار شدند و همچنین ۷۵ درصد از مردم در روستاها از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند که نشان از پیشرفت نظام در صنعت آب و برق کشور است.

برخورداری بیش از 57 هزار روستا از نعمت برق

به گزارش خبرگزاری فارس از خوانسار، محسن بختیار صبح امروز در آیین کلنگ‌زنی پروژه گلسار خوانسار با گرامیداشت چهلمین سال طلوع فجر انقلاب اظهار کرد: هدف از اجرای پروژه گلسار تامین آب شرب سالم و بهداشتی و پایدار برای روستاهای شهرستان خوانسار است، از ویژگی‌های شاخص پروژه  گلسار قرار گرفتن همه روستاهای خوانسار تحت یک مجتمع آب‌رسانی پایدار است که شامل ۲۲ روستا در خوانسار است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: جمعیت ۱۲ هزار نفری شامل سه هزار و ۵۰۰ خانوار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی در پایان عملیات پروژه برخوردار می‌شود.

وی در ادامه افزود: امروز فاز چهارم این پروژه کلنگ‌زنی می‌شود و در این فاز روستاهای قودجان، تیدجان و شهرک یاسر آبرسانی و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

بختیار افزود: با پیگیری همکاران کل پروژه به مرحله بهره برداری می‌رسد و تمام روستاهای خوانسار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی و پایدار برخوردار می‌شوند، آب این پروژه از سد کوچری تامین می‌شود و با شروع این پروژه شاهد بهره‌برداری آن باشیم.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با بیان این‌که تأمین آب شرب سالم و بهداشتی از اهداف بزرگ نظام و دولت است، گفت: بیش از ۵۷ هزار روستا از نعمت برق برخودار شدند که در مقایسه با ابتدای انقلاب حدود ۱۳٫۵ برابر رشد داشته است و همچنین ۷۵ درصد از مردم در روستاهای کشور از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند که نشان از گشترش فعالیت‌ در حوزه صنعت آب و برق کشور است.

۴۱۷ روستا در استان تابستان امسال به صورت سیار آبرسانی شدند

در ادامه محمد حسین قرائتی مدیر کل امور آبفای روستایی استان اصفهان  اظهار کرد: در این ایام به همت مجموع شرکت آب و فاضلاب روستایی در کل استان اصفهان ۳۳ عنوان پروژه آبرسانی در ۸۵ روستای استان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این پروژه‌ها جمعیت ۶۷ هزار نفر در روستاها را تحت پوش قرار می‌دهد که علاوه بر جمعیت ۶۴۵ هزار نفری قبلی تحت پوشش در روستاها است.

مدیرکل امور آبفای روستایی استان اصفهان گفت: اعتبار این ۳۳  پروژه بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان است، این پروژه‌ها ۶۴ کیلومتر خط انتقال آب و ۶۷ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب‌رسانی، ۶ باب مخرن بالغ بر سه هزار مترمکعب و هزار و ۸۰۰ مورد اصلاح انشعاب آب و پنج حلقه حفر چاه جدید دارد.

وی با اشاره به این‌که در آینده ۱۲ پروژه اجرایی کلنگ‌زنی می‌شود، افزود: کمتر پروژه‌ای در استان داریم که همه روستاها در یک مجتمع تعریف شوند که پروژه مجتمع گلسار این ویژگی را دارد.

قرائتی افزود: هدف این پروژه تامین آب شرب سالم و  پایدار است، شاخصه این طرح است این که کل مجموعه ۱۵۰ کیلومتر خط انتقال ، ۷ هزار مترمکعب مخزن ذخیره، چندین باب ایستگاه پمپاژ و ساختمان پمپار دارد.

مدیرکل آبفای روستایی استان اصفهان گفت: ۵۰ کیلومتر این پروژه در سال‌های گذشته با اعتبارات استانی انجام شده است، امروز فاز چهارم این پروژه کلنگ‌زنی شد که با ۱۲ کیلومتر و با مخزن ۵۰۰ مترمکعبی از قودجان و شهرک تا تصفیه خانه با اعتبار  33 میلیارد ریال انجام می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: طرح با اتمام فاز چهار به بهره‌برداری می‌رسد کهدر شرایط فعلی از منابع موجود استفاده می‌کند و به عنوان پدافند غیرعامل  در صورت آسیب شبکه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

قرائتی با اشاره به این‌که تابستان سال جاری بیش از ۴۱۷ روستا به صورت سیار آبرسانی شدند، گفت: گرفتاری در پروژه‌ها از بیشترین موانعی است که در اجرا به آن برخورد می‌کنیم و اگر همدلی، مساعدت مردم روستاها و شهرها نباشد پروژه‌ها با سرعت به اتمام نمی‌رسد که در این پروژه‌ها همراهی و مدیریت مصرف در شهرستان خوانسار سبب شد که مشکلی در پروژه آب نداشته باشیم.

به برکت پیشرفت ۴۰ ساله نظام تنها یک درصد دانشجویان در خارج کشور تحصیل می‌کنند

در ادامه علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال‌های ۵۷ تعداد ۱۵۶ هزار دانشجو داشتیم که ۵۷ درصد آن در خارج تحصیل می‌کردند اما اکنون چهار و نیم میلیون نفر دانشجو داریم که یک درصد آنان در خارج از کشور به تحصیل مشغول هستند.

وی افزود: از لحاظ علم و فناوری در در رتبه ۱۶ دنیا قرار داریم و شاید در سال ۵۷ تصور این پیشرفت را نداشتیم که امروز در علوم مدرن در بین ۱۰ کشور برتر دنیا قرار داریم.

بختیار خاطرنشان کرد: اکنون مشکل بزرگ اقتصاد وجود دارد که اتحاد و انسجام مسؤولان و مردم را می‌طلبد و با اتکای به مردم  بسیاری از موضوعات اقتصاد حل می‌شود، افرادی که یأس و نا امیدی را با اهداف جناحی و سیاسی تزریق می‌کنند به نظام خدمت نمی‌کنند، نیاز امروز این است که همبستگی بین مردم و مسؤولان باشند و این مشکل حل شود.

 نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات بسیاری در روستاها انجام شده است در بودجه در سال  1396 پانصد میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به اذن رهبر معظم انقلاب برای آبرسانی به روستاها برداشت شد که این رقم در سال ۹۷ به ۳۰۰ میلیون دلار رسیده است.

 وی افزود: ۱٫۵ میلیارد دلار سال گذشته برای کارآفرینی در روستا  قرار داده شده است و اقداماتی مانند بوم‌گردی انجام شده و این سرمایه برای رشد صنعت گردشگری، صنایع دستی، گلخانه و کشاورزی استفاده می‌شود که سبب پیشرفت روستا با سرعت بیشتر است.

پروژه آب‌رسانی گوشه‌ای از خدمات دولت در روستاها است

در ادامه منصور کمالی فرماندار خوانسار با اشاره به این‌که پروژه آب‌رسانی گوشه‌ای از خدمات دولت در روستاها  است، اظهار کرد: هنگامی که به چهره‌های مردم نگاه می‌کنم نشانگر این ‌که قدم مسؤولان نظام را ارج می‌نهند و علی‌رغم مشکلات اقتصادی و تحریم با مسؤولان همگام و همراه هستند.

وی با بیان این‌که یکی از موهبت‌های الهی در این ۴۰ ساله انقلاب پیشرفت دستاوردهای انقلاب در شهرستان خوانسار است، گفت: فاز چهارم خط انتقال پروژه مجتمع گلسار با هدف تامین آب شرب سالم و پایدار به روستای تیدجان، قودجان و شهرک یاسر است که در واقع به تصفیه خانه آب شرب شهرستان متصل می‌شود.

کمالی خاطرنشان کرد: امروز  اجرای  فاز ۳ طرح هادی قودجان و زیر سازی و آسفالت معابر و خیابان‌ها به میزان ۱۰ هزار مترمکعب و دو هزار متر طول جداول افتتاح می‌شود

1 دنبال این می گردید “معاون وزیر نیرو در خوانسار خبر داد برخورداری بیش از ۵۷ هزار روستا از نعمت برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *