جلسه مسئولین شهرستان با مدیر کل بهزیستی استان در فرمانداری / شورای اسلامی شهر خوانسار

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان:
یارانه‌های دولتی جوابگوی خدمات نیست

🔸خوانسار- مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: دولت به این نتیجه رسیده است که کار با دید دولتی با کیفیت خوبی اجرا نمی شود بلکه با دید غیر دولتی کار با کیفیت و کمیت بهتری در سازمان بهزیستی و مراکز مشاوره‌ای انجام خواهد شد.

🔸مرضیه فرشاد در دیدار با فرماندار خوانسار اظهار کرد: ضرورت احداث خانه رفاه کودک که برای کودکان زیر شش سال در نظر گرفته شده به خوبی احساس می شود.

🔸مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: در ۱۵ سال گذشته ۹۵ درصد فرایندهای سازمان بهزیستی دولتی بود، اما براساس مصوبه ماده ۴۴ قانون به تدریج رویکرد سازمان به سمت بخش غیردولتی تغییر داده شد.

🔸وی افزود: به دلیل محدویت منابع مالی خدمات سازمان بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شد، به همین دلیل به تدریج شاهد کاهش مراکز دولتی از جمله مهدهای کودک‌ و مراکز توانبخشی به بخش خصوصی بوده ایم.

🔸فرشاد با بیان این‌که در استان اصفهان تنها چهارمهد کودک دولتی، یک مرکز مشاوره دولتی و مرکز مشاوره ژنتیک وجود دارد، افزود: دولت به این نتیجه رسیده است که کار با دید دولتی با کیفیت خوبی اجرایی نیست بلکه با دید غیر دولتی کار با کیفیت و کمیت بهتری در سازمان بهزیستی و مراکز مشاوره‌ای انجام می‌شود.

🔸 وی با بیان اینکه یارانه های دولتی جوابگوی خدمات نیست، گفت: بهترین راه برای فرهنگ سازی در راستای سلامت روان در بین مردم بیمه شدن خدمات مشاوره ای است تا سلامت روان در کنار سلامت جسم مورد توجه قرار گیرد.

🔸مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: در سال‌های گذشته بر اساس شرایط جغرافیایی استان، پوشش دهی اورژانس اجتماعی صورت می گرفت، اما سال گذشته برای شهرهای بالای۵۰ هزار نفر مجوز راه‌اندازی اورژانس اجتماعی صادر شد.

🔸وی افزود: سال گذشته اورژانس اجتماعی در شهرستان سمیرم، بهارستان و تیران راه اندازی شد و در سال جاری در شهرستان نایین و فولادشهر راه‌اندازی می‌شود.

🔸وی با بیان اینکه اعزام اورژانس تنها در فاصله ۳۵ کیلومتر بیشتر انجام نمی شود، گفت: اورژانس اجتماعی گلپایگان به دلیل بعد مسافت خارج از شهرستان نمی‌تواند مأموریت داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *