کنجکاو:گوگل بر روی فناوری کار می کند که سرعت انتقال داده در اینترنت را ۱۰ برابر افزایش می دهد.

پاتریک پیچت مدیر مالی گوگل در کنفرانس فناوری و اینترنت Goldman Sachs  اعلام کرد خدمات فیبر گوگول در حال حاضر امکان انتقال یک گیگابایت داده در ثانیه را فراهم می آورد اما این شرکت در حال کار بر روی سرعت ۱۰ گیگابایت داده در ثانیه است.
پیچت این فناوری را نسل بعدی اینترنت معرفی کرد و گفت: این فناوری بخشی از وسواس فکری و دغدغه مهم و بلند مدت گوگل در زمینه سرعت بوده است.

به گفته وی سرعت های بیشتر امکان استفاده از این نرم افزار را به عنوان یک خدمات افزایش خواهد داد چرا که کاربران می توانند به اپلیکیشن های مهمی اعتماد کنند که داده های فشرده را به راحتی در اینترنت منتقل می کنند.

پیچت اظهار داشت: این جایی است که جهان به سوی آن می رود، در حال رسیدن به این مقصد هستیم و احتمالا طی یک دهه به آن خواهیم رسید. اما تلاش گوگل بر آن است که بتوان طی سه سال به این هدف برسیم.

گوگل تنها شرکتی نیست که بر روی این سرعت انتقال داده کار می کند ماه گذشته محققان انگلیسی اعلام کردند به سریع ترین سرعت باند پهن دست یافته اند یعنی سرعتی که در آن ۱٫۴ ترابایت داده در ثانیه منتقل می شود.

از سال ۲۰۰۱ تا جولای ۲۰۰۸ پیچت مدیر اجرایی شرکت بل در کانادا بود که خدمات اینترنتی فیبر نوری سریع را به منازل مسکونی در آن کشور ارائه می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *